Ali YAVUZ

Türkiye’nin ilk ve tek kağıt bardak makinesi üreticisi olan Yavuz Makine’nin kurucusu Ali Yavuz 1969 yılında Çorum’da doğdu.

İlk ve orta öğretimini doğduğu şehirde tamamladı. Ardından iş hayatına atılmak isteyen Yavuz, 1984 yılında İstanbul Bayrampaşa sanayi sitelerinde torna ve dişli çırağı olarak çalışmaya başladı.

Burada makineler hakkında önemli bilgiler edinen ve gün geçtikçe tecrübelenen Yavuz, çıraklıktan kalfalığa ve ardından ustalık seviyesine geçiş yaptı. Ustalık ve usta öğreticilik belgesini aldıktan sonra hayallerini gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaştı ve Yavuz dişli adıyla kendi şahıs şirketini kurdu.

Vizyonunu, hayallerini ve ideallerini gerçekleştirmek isteyen Ali Yavuz, bunun için çok çalışarak 2016 yılında YM Yavuz Makine şirketinin açılışını yaptı. Biriktirdiği tecrübeleri, sektörde gördüğü eksiklikleri ve bu zamana kadar biriktirdiği hayallerini birleştirerek şirketini karton bardak üretimi ve kesimi yapan makineler üzerinde geliştirdi. Bu sektörün Türkiye’deki ilk ve tek temsilcisi olan YM Yavuz Makine, liderliğini sürdürmeye ve prestijini katlayarak arttırmaya devam ediyor.